Kayseri Sakal Ekimi, Kayseri Sakal Ekimi Merkezi | Kayseri Saç Ekimi skip to Main Content

İLETİŞİM BİLGİLERİ

saç ekimi whatsapp
saç ekimi foto-banner

BİZ SİZİ ARAYALIM

Terapi Hair Saç Ekim Merkezi Türkiye'nin Birçok Yerinde Hizmetinizde
Kayseri Saç EkimiSaç Ekimi

Kayseri Sakal EkimiSakal, erkekler için büyük önem oluşturmaktadır. Fakat bazı sağlık problemlerinden veya farklı sorunlardan dolayı bazı erkeklerde sakal normalden daha az çıkar. 15 yaşından sonra çıkmaya başlayan sakal genellikle hormon bozukluğu nedeniyle çıkmamaktadır. Sakal probleminin çözümü oldukça basittir. Bu çözüm sakal ekimdir. Sakalın 21 yaşına kadar çıkmaması halinde erkekler gidip sakal ektirme operasyonu yaptırabilirler. Sakal çıkmamasından farklı olarak sakal kıran olarak adlandırılan Alopecia Areara, yara ve yanık izleri gibi görüntü bozukluğu yatan durumlarda da sakal ekimi yapılması önerilmektedir.

Kayseri Sakal Ekimi

Kayseri Sakal Ekimi

Sakal ekim işlemi neredeyse hiç sakalı olmayan erkeklerde sıfırdan sakal oluşturularak yapılmaktadır. Sakalı seyrek olan erkekler için ise sıkıştırma işlemi ile yapılmaktadır. Sakal ekimine başlamadan önce gerekli muayenelerin ve gerekli planlamaların yapılması gerekmektedir. Yapılması gereken bu işlemlerin amacı kişiye ne kadar sakal ekileceğinin ve hangi açılarda ekileceğinin kararlaştırılması içindir. Hekim gerekli olan konuları kararlaştırdıktan sonra sakal ekimi yapılacak olan kişinin yüzünü bir kalem yardımı ile işlem yapılması gereken bölgeleri işaretler. Hekim verdiği kararları bilgisayara aktarır. Bu iş için geliştirilmiş olan program sayesinde hekim, sakal ektirecek olan kişinin ekim sonrasında nasıl bir görüntünün ortaya çıkacağını programda bulunan simülasyon yardımı ile kolayca görüntüleyebilmektedir.

Sakal ekimi, sakalın gereksiz kısımlarındaki kıl köklerinin alınarak çıkmayan alanlarına nakil yapılması işlemine denmektedir. Sakal ekimi yapılırken alınacak olan kıl kökünün mümkün olduğunca kişinin kendisinden yapılması tercih edilmelidir. Sakal ekimi için alınması gereken kıl kökleri genellikle boyun bölgesinde ve elmacık kemiklerinin çevresinde bulunan gereksiz kıllar tercih edilmektedir. Fakat kişinin bu bölgelerinde alınacak kıl yok ise bu durumda kıl kökünün ense kısmından alınması gerekmektedir. Sakal ekiminde alınacak olan kıl kökleri iğne yardımı ile alınmaktadır. Kıl kökü alımı yapılırken mümkün olduğunca ince uçlu iğnenin kullanılması gerekmektedir. Bu işlem için gerekli olan iğne en fazla 0.6-0.7 mm kalınlığında olmalıdır. Çünkü kalın uçlu iğneler kıl kökü alımı yapılırken iz bırakabilmektedir. Bunu önlemek amacı ile ince uçlu iğne kullanımı önerilmektedir.

Sakal ekimi için alınan kıl köklerinin en kısa zamanda ekilmesi gerekmektedir. Kıl köklerini alıp uzun bir süre sonra ekim yapılması oldukça riskli bir durumdur. Ekimin bir süre sonra yapılamamasının nedeni; alınan kıl köklerinde bulunan hücrelerin kan ve oksijen alamaması nedeniyle bir süre sonra ölmesidir. Sakal ekimi, kıl kökünü aldıktan uzun bir süre sonra yapılırsa sakallar bir uzama göstermez. Sakal ekimi yapılırken kıl köklerinin 2’li 3’lü gruplar halinde değil de, kıl köklerinin tek tek ekilmesi tavsiye edilmektedir. Sakal ekimi operasyonu kişiden kişiye farklılık göstermektedir. Fakat bu operasyon ortalama olarak 2 ile 8 saat arasında sürmektedir.

Sakal ekimi yaptırdıktan sonra dikkat edilmesi gereken noktalar vardır. Bu önemli noktalar şunlardır;

  • Sakal ekiminin ardından kişi 48 saat boyunca yıkama yapmamalıdır. 48 saatin ardından ilk yıkamasını gerçekleştirir. Yıkama yapılmamasının nedeni ekim yapılan bölgede açılan deliklerin olmasıdır. Delik açıldığı için bu bölgede kan ve pıhtılaşma meydana gelmektedir. Eğer yıkama yaparsanız kıl köklerinin yerinden çıkmasına neden olabilirsiniz.
  • Sakal ekim operasyonunun yapılmasının ardından dikkat edilmesi gereken bir diğer önemli nokta ise yatma şeklinizdir. Saç ekimi operasyonu geçirdikten sonra 1-2 gün boyunca yatış pozisyonunuza dikkat etmeniz gerekmektedir. Yatma pozisyonunuzu sakallarınıza ağırlık vermeyecek ve sakallarınızın sürtünmesini önleyecek şekilde ayarlamanız gerekmektedir.
  • Operasyon geçirdikten hemen sonra kesinlikle tıraş olmayınız. Tıraş olmak için en az 12 gün boyunca bekleyiniz.
  • Neredeyse her ekim modelinde görülmekte olan dökülme işlemi sizi korkutmasın. Bazı insanlarda meydana gelen kıl dökülmesi gayet normaldir. Bu dökülme bazı kişilerde görülmemektedir. Eğer kıllarınızın bir kısmı ya da hepsi dökülürse, dökülen kılların yerine 4-8 ay içerisinde yeni kıllar çıkmaktadır. Bu durum ile karşılaşan kişiler paniğe kapılmamalıdır. Yine de isteyen kişiler tedbir amaçlı hekimine bunu bildirebilir.

 

Sakal ekimi konusunda daha detaylı bilgi almak isteyen kişiler merak ettiğiniz soruların cevabı burada verilmektedir.   www.kayseriterapihair.com sitesini ziyaret edebilir. İsteyen kişiler ise 0545 355 42 42 numarasını arayarak randevu ve bilgi alabilirler. Kayseri merkezli olan Terapi Hair Saç Ekim Merkezi’nin Konya, İzmir, Kayseri, Trabzon, Aksaray, Kayseri ve İstanbul’da şubeleri bulunmaktadır. İsteyen kişiler burada bulunan şubelere giderek yüz yüze görüşme sağlayabilirler.

Back To Top