Saç Ekimi Yöntemleri | Kayseri Saç Ekimi | Kayseri Saç Ekimi skip to Main Content

İLETİŞİM BİLGİLERİ

saç ekimi whatsapp
saç ekimi foto-banner

BİZ SİZİ ARAYALIM

Terapi Hair Saç Ekim Merkezi Türkiye'nin Birçok Yerinde Hizmetinizde
Kayseri Saç EkimiSaç Ekimi
Saç Ekimi Yöntemleri
Saç Ekimi Yöntemleri Nelerdir

Saç Ekimi Yöntemleri

Saç Ekimi Yöntemleri

Günümüzde kişiler artık dış görünüşlerine oldukça fazla dikkat etmektedirler. Dış görünüş denildiği zaman ise akla ilk olarak saçlar gelmektedir. Bir insana bakıldığı zaman ilk dikkat çeken yerlerden biri saçtır. Saç rengi, boyu ve yapısı ise kişinin dış görünüşünü oldukça etkilemektedir. Farklı modeller verilerek saçların ve dış görünüşün daha güzel görünmesi sağlanmaktadır. Fakat her insanın saç yapısı farklıdır. Kimi insanın saçı doğuştan seyrek olabilmekte veya genlerden gelen, hayatlarında yaşanan problemlerden kaynaklanan dökülmeler yaşanmaktadır. Fakat günümüzde gelişen teknoloji ile birlikte kişiler dış görünüşlerini istekileri hale getirebilmektedir. Saç problemi yaşayan kişiler için ise gelişen teknoloji ile saç ekimi işlemi yapılabilmektedir. Saç ekimi işlemi ile birlikte kişiler hayalini kurdukları saçlara çok kısa sürede ulaşabilmektedirler.

Saçları dökülen kişilerin çoğu kendilerini kötü hissetmektedirler. Kendilerini olduğundan daha yaşlı olduklarını düşünmektedirler ve büyük bir özgüven problemi yaşamaktadırlar. Hayatları bu nedenler ile birlikte olumsuz yönde etkilenmektedirler. Saç, dış görünüş açısından oldukça önemli bir noktada bulunmaktadır. Erkeklerin çoğu genlerden kaynaklı saç dökülmesi problemi yaşamaktadırlar. Çünkü kellik Y kromozomu ile taşınmaktadır ve 50 yaşına ulaşan çoğu erkeğin saçları dökülmektedir. Bunun dışında ise yaşanılan sorunlar sonucunda da oldukça fazla saç dökülmesi yaşanmaktadır. Saç dökülmesi yaşam şartlarının değişmesi ile birlikte oldukça fazla yaşanmaktadır. Hem erkek hem kadın bireylerde oldukça fazla görülmektedir. Doğal tedavi yöntemleri ile dökülen saçlar her zaman istenilen şekillerde yerine gelmemektedir. Bu noktada ise devreye saç ekimi girmektedir. Bu işlem sonucunda her birey istedikleri harika görünüme kavuşabilmektedirler. Saç ekimi her bütçeye hitap eden bir işlem olduğundan dolayı herkes tarafından kolaylıkla yaptırılabilmektedirler. Saç ekim işlemi ömürlük olduğundan dolayı, ekim sonrasında herhangi bir dökülme yaşanmadan bireyler hayatlarına devam edebilmektedirler.

Saç ekiminde ise 2 yöntem bulunmaktadır. Kişilerin saç yapısı ve köklerine göre değişim göstermektedir.  bu yöntemler ise FUT ve FUE tekniğidir. FUT tekniği ise klasik ekim yöntemidir. Ensenin üzerinden ve iki kulak arasından deri parçası alınmaktadır ve bu deri parçası üzerinde bulunan saç kökleri ayrılacaktır. Greftlerin toplanmasının ardından ise saç ekimi işlemine geçilmektedir. Saç derisi alındığı için azda olsa, deri dikildikten sonra iz kalmaktadır. Bu yöntem ile iyileşme süreci ise 1 ayı bulmaktadır. FUT yöntemi ile saç ektirmek isteyen kişilerin 22 yaşından büyük olması gerekmektedir. Sağlık durumunun iyi olması gerekmektedir. Kalıcı saç dökümüne sahip olması gerekmektedir. Kişilerin saç yoğunluğu oldukça az olduğu durumlarda uygulanmaktadır. Bu yöntemin ise oldukça fazla avantajı bulunmaktadır. Bunlardan biri ise greftler teker teker toplanmadığı için işlem oldukça fazla hızlı gerçekleşmektedir.  Saç tıraşına gerek kalmadan uygulanmaktadır. Diğer bir yöntem ise FUE tekniğidir. Bu yöntem ile birlikte saçlar tek tek alınmaktadır ve saç olmayan bölgelere ekim işlemi gerçekleşmektedir.

Kayseri Fue Saç Ekimi ile birlikte sadece kökler üzerine çalışılmaktadır. Dikiş gibi durumlar olmamaktadır. Bu teknik ile iyileşme süreci oldukça kısalmaktadır. Dikiş gibi durumlar olmadığından dolayı herhangi bir iz oluşmamaktadır ve oldukça doğal bir görünüm elde edilmektedir. Bu yöntem ile birlikte ekilen saçların çoğu dökülmektedir ve 2 veya 3 ay sonra sağlam bir şekilde çıkmaya başlamaktadır. Bu işlem sonucunda ise saçlar 1 yıl sonra son şeklini almaktadır. Bunun dışında tıraşsız FUE tekniği de yapılmaktadır. Bu teknik ile birlikte saçlar kesinlikle kazınmamaktadır. İşlem sonrasında kişiler kolay bir şekilde günlük yaşantılarına geri dönebilmektedirler. Dezavantajı ise saç kazınmadığı için kök alımı sırasında zarar görebilmektedir.

Back To Top