Saç Ekimi Öncesi Nelere Dikkat Edilmelidir | Saç Ekimi | Kayseri Saç Ekimi skip to Main Content

İLETİŞİM BİLGİLERİ

saç ekimi whatsapp
saç ekimi foto-banner

BİZ SİZİ ARAYALIM

Terapi Hair Saç Ekim Merkezi Türkiye'nin Birçok Yerinde Hizmetinizde
Kayseri Saç EkimiSaç Ekimi
Saç Ekimi Öncesi Nelere Dikkat Edilmelidir
Saç Ekimi Öncesi Nelere Dikkat edilmelidir

Saç Ekimi Öncesi Nelere Dikkat Edilmelidir

Saç Ekimi Öncesi Nelere Dikkat Edilmelidir?

Erkekler başta olmak üzere saç sorunu günümüzün en ciddi sorunlarından biri olarak dikkat çekmektedir. Özellikle kellik durumlarında insanların fiziksel görünümü direk olarak değiştiği için, insanlar saç ekimi için bir araştırma içine giriyorlar. Bu süreci yaşayanlar için en öncelikli durumun bu alanda işini gerçekten de iyi yapan bir uzman ile işe başlamanın önemini vurgulamak gerekir. Kişiler saç ektirme operasyonunun başarılı bir şekilde geçmesini ve bu operasyonun kalıcı olmasını isterler. Saç ektirme operasyonu geçirecek olan kişilerin bu operasyon öncesi dikkat etmeleri geren bazı durumlar vardır. Bu durumlar şu şekildedir;

 • Kişi saç ektirme operasyonu geçirmeden önce gerekli olan muayenelerden geçmelidir. Bu muayenelerin sonucunda da saç ekim sürecinin planlaması yapılır. Bu muayenelerin sonucunda saç ekim operasyonunun yapılmasına karar verildiğinde kişi eğer kan sulandırıcı bir ilaç kullanıyorsa bu ilacı operasyondan en az 1 hafta önce bırakması gerekmektedir.
 • Eğer kişi alkol kullanıyorsa bu alkol kullanımını operasyonun yapılacağı günün 1 hafta öncesinde kullanmayı bırakması gerekmektedir. Alkol kullanımının dışında kalan diğer yabancı maddeleri kullanması da önerilmemektedir.
 • Saç ekimi operasyonu öncesi dikkat edilmesi gereken bir diğer konu da sigara kullanımıdır. Saç ekimi operasyonu yaptıracak kişi sigara kullanıyorsa eğer operasyondan 24 saat öncesinde sigara kullanmayı bırakmalıdır ya da azaltmalıdır. Çünkü sigara kullanımı kişinin iyileşme sürecini kötü yönde etkilemektedir. Sigara kullanan kişinin iyileşme süreci uzar.
 • Kalp, şeker, tüberküloz ve tansiyon gibi kronik bir rahatsızlığa sahip olan kişilerin kullandıkları bir ilaç var ise kullandıkları ilaçları doktoruna mutlaka bildirmelidir.
 • Operasyona girecek olan kişi operasyon öncesi saçına ve kafa derisine hiçbir lokal ilaç sürmemelidir.
 • Saç ekimi operasyonu sabah yapılacak ise kişi gelmeden önce sabah kahvaltısını yapmalıdır. Eğer operasyon öğleden sonra yapılacaksa kişinin hafif bir öğle yemeği yemesi tavsiye edilmektedir.
 • Saç ekimi operasyonu yapılacak olan kişi gelmeden önce saçını yıkamalıdır. Fakat kişi saçını yıkadıktan sonra saçına sprey veya jöle tarzı şeyler sürmemelidir.
 • Kişi içerisinde kafein içeren içekleri operasyondan 1 gün önce kullanmayı bırakmalıdır.
 • Operasyona girecek olan kişi 1 hafta öncesinden kanı sulandıran B ve E vitaminlerini içeren multivitamin preparatlarını kullanmayı bırakması gerekmektedir.
 • Saç ekimi işlemi öncesinde( 2 hafta öncesine kadar) antidepresan, beta blokerler, mao inhibitörler, ve pıhtılaşmayı önleyen ilaçlardan şiddetle uzak durulması gerekir. Eğer bu etmenlerden her hangi biri kullanıldıysa doktorunuza bu durumu bildirmeniz gerekmektedir.
 • Operasyon geçirdikten 6 saat sonra araba kullanılması önerilmediği için operasyona araba ile gelecek olursanız yanınızda aracı kullanacak olan bir kişiyi getirmeniz önerilmektedir.
 • Operasyon geçirecek olan kişinin üzerine çıkarılması ve giyilmesi kolay kıyafetler giymesi tavsiye edilir. Çünkü kıyafeti giyip çıkarırken kıyafetlerin başınıza sürtme ihtimali vardır.

Bundan dolayı kişinin gömlek hırka gibi giyimi kolay olan eşyaları giyilmesi önerilir.

 

Saç ekimi yaptırmak isteyen kişiler daha detaylı bilgi alabilmek için www.kayseriterapihair.com sitesine girerek bilgi alabilirler. İsteyen kişiler ise 0545 355 42 42 numarasını arayarak randevu alabilirler. Kayseri merkezli olan Terapi Hair Saç Ekim Merkezi’nin İstanbul, Konya, Kayseri, Aksaray, İzmir, Trabzon, Kayseri’de bulunan şubelerine giderek de saç ekimi işlemini yaptırabilirler.

 

 

 

Back To Top