Saç Ekimi Nasıl Yapılır - Terapi Kayseri Saç Ekimi | Kayseri Saç Ekimi skip to Main Content

İLETİŞİM BİLGİLERİ

saç ekimi whatsapp
saç ekimi foto-banner

BİZ SİZİ ARAYALIM

Terapi Hair Saç Ekim Merkezi Türkiye'nin Birçok Yerinde Hizmetinizde
Kayseri Saç EkimiSaç Ekimi
Saç Ekimi Nasıl Yapılır
Saç Ekimi Nasıl Yapılır

Saç Ekimi Nasıl Yapılır

Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Saç dökülmesi gerek genetikten gelen kalıtsal bir sorun gerek vücuttaki demir, b12, demir, Folik asit gibi enzimlerin azalmasından kaynaklı meydana gelen gerek ise stres ve problemlerden kaynaklı vücudun bağışıklık sisteminin zayıflamasından kaynaklı meydana gelmekte olan bir problemdir. Bu sebeple kelliğe sebebiyet verebilmektedir. Kellik denince erkekler akla gelse de kadınlarda da kellik meydana gelebilmektedir. Bu sebeplerden herhangi birini yaşamakta olup kurtulmak isteyen kişiler için yapabilecekleri bir operasyon mevcuttur. Saç ekimi operasyonu günümüzde oldukça yaygınlaşmakta olup, gelişen teknolojiler ve farklı yöntemler ile oldukça kolay ve gerçek saçlar gibi bir görünüm kazanabilmesi ile yapılması daha çok sıklaşan operasyonlardandır. Saç ekimi operasyonları bir süreç olarak ele alınmakta olup sadece operasyon sırasında değil öncesi ve sonrasında da bir süreç olup bu operasyonu geçirmek isteyen kişilerin öncelikle bu süreçlerin farkında olması gerekmekte olup bu sürece hazır hissettiklerinde bu operasyonu geçirmeleri daha yararlı olacaktır.

Saç ekimi yaptırmak isteyen hastaların öncelikle bu operasyonu yaptırmadan önce iyi bir araştırma yapması ve deyim yerinde ise merdiven altı denilecek yerlerde bu uygulamayı yaptırmamaları gerekmektedir. Gerek operasyonda kullanılacak olan malzemelerin kaliteli olması gerek ise operasyonun yapılacağı alanda sağlığa uygunluk açısından oldukça önemlidir.  Saç ekimi yaptırmak isteyen hastaların öncelikle yapmaları gereken doktorları ile görüşüp saç dökülmesinin meydana geldiği bölgeye bağlı olarak kullanılacak farklı saç ekim yöntemlerinden birine karar verilmektedir. Daha sonrasında operasyon gününü kararlaştıran hastalar için saç ekimi operasyonu gerçekleştirileceği günden önce tahlil ve tetkikler yapılarak herhangi bir sorun çıkması önlenmeye çalışılır. Yapılan saç ekimi operasyonlarının neredeyse hepsinde başarı sağlanması teknolojinin gelişmesi ve saç ekim tekniğinin doğru seçimi ile gerçekleştirilmektedir. Operasyonun yapılacağı bölgeye göre lokal anestezi uygulanarak gerçekleştirilen operasyon sonrası da oldukça önemlidir.

Saç Ekimi Öncesi Muayene

Saç ekimi operasyonu öncesi yapılacak muayene de hastaların bu operasyon sonrası beklentileri göz önüne alınmakta olup muayene sağlanmaktadır. Saç ekimi için hastanın saç sıklığına bakılmakta olup yüz ölçümü yapılarak saç nakli yapılacak alanın açıklığı ölçümlenmektedir. Bu ölçümlerden sonra hastanın beklentileri ile yüz ölçümlerine göre uygun olan ekim ihtiyacı belirlenerek değerlendirme sağlanmaktadır. Nakil için yapılacak olan bölgeye kaç ünite toplanabileceği, toplanan bu ünitelerin sayısının nakil yapılacak bölgeye yeterli olup olmayacağı ve saç ekim operasyonu gerçekleştirildikten sonra yapılan operasyonun hasta beklentilerini karşılayıp karşılamayacağını değerlendirilmeye alınmaktadır. Tedavinin gerçekleştirilmesine karar verildikten sonra bu operasyonun kaç seans süreceği kararlaştırılır. Saç ekim operasyonları açıklığın ölçüsüne göre kaç seansta gerçekleştirileceği belirlenmekte olup her seans arası en az altı ay bir süre olması gerekmektedir.  Bunun sebebi yapılan ilk operasyonda açılan kanalların iyileşme sürecini tamamlamasını beklemektir.

Saç Ekiminde İstenilen Sonuçlar İçin Gerekli Olan Kriterler

Saç ekimi yapılacak hastalara genellikle kendi vücutlarının başka bölgelerinden alınan kıllar ile ekim işlemi gerçekleştirilmektedir. Bunun sebebi vücut üzerinden alınan kıl köklerinin vücutta daha çabuk kabul edilip daha sağlıklı sonuçlar doğurmasıdır. Uygun kriterlerin oluşturulabilmesi için alınacak bölgedeki saç sıklığı ve alınacak saç tellerinin kalınlığı oldukça önemlidir. Saç alımı yapılacak olan bölgenin alanının genişliği de oldukça önemlidir. Saç kılı alınacak bölgenin cilt ve saç hücrelerinin sağlığı oldukça önemlidir. Operasyon yapılacak kişilerin genel sağlıklarının da bu operasyona uygun olması, nakil yapılacak olan alanın büyüklüğü de operasyonun yapılmasında oldukça önemlidir. Saç ekimi yapacak olan hekimin tecrübeli olması ve ekibinin de bu alanda tecrübeli olması gerekmektedir. Tüm bu kriterlerin yanı sıra saç ekimi yaptıran hastaların hekimlerinin önerilerine uymaları da oldukça önemli olup bu konuda titiz davranmaları gerekmektedir. Saç ekimi sonrası altı ay içerisinde yapılan ekimin köklerin yüzde seksen oranında yeni saçlar çıkacak olup bir yıla yakın bir sürede saç çıkışının tamamlanması beklenir.

Saç ekimi yapmak isteyen kişiler için güvenilirliğin adreslerinden uzman hekimleri ve uzman kadrosu ile teknolojiyi birleştiren Terapi Hair ile en iyi şekilde hizmet alabilirler. Terapi Hair adresine www.kayseriterapihair.com ile ulaşabilir ve gerekli bilgiyi alabilirler. Terapi Hair Kayseri merkezli bir saç ekim merkezi olup İstanbul, Kayseri, İzmir, Adana, Konya, Aksaray, Trabzon ve Kayseri de bulunmakta olup randevu almak için 0545 355 42 42 numarasına ulaşabilirler.

Back To Top