Bayanlarda Saç Ekimi- Nasıl yapılır - Saç Dökülmesi | Kayseri Saç Ekimi skip to Main Content

İLETİŞİM BİLGİLERİ

saç ekimi whatsapp
saç ekimi foto-banner

BİZ SİZİ ARAYALIM

Terapi Hair Saç Ekim Merkezi Türkiye'nin Birçok Yerinde Hizmetinizde
Kayseri Saç EkimiSaç Ekimi
Bayanlarda Saç Ekimi
Bayanlarda Saç Ekimi - Kayseri Saç Ekimi

Bayanlarda Saç Ekimi

Kadınlarda Saç Ekimi

Hiçbir insan saç kaybı yaşamak istemez. Gerek bölgesel gerek az gerekse de çok kaybedilen saçlar insanı moralsiz kılar. Saç kaybının ruhi çöküntüsü bayanlarda daha fazla hissedilir. Uzmanların yaptığı araştırmaların bir neticesi olarak, yıllar sonra dahi insan eski saçlarına özlem duymakta ve yeni haline alışamamanın bir getirisi olarak eski saçlarının geri gelmesini arzulamaktadır.

Bayanlarda Saç Dökülme Nedenleri

Öncelikle, hem erkek hem de bayanlarda saç dökülme nedeni olarak genetik durum ilk sırayı alır. Hamile olunan zaman dilimleri ile menopoz zamanları da saç dökülmesini tetikleyen dönemlerdir. Özel günler ve çevrenin tesiri de etki edebilir.

Gebelik süresi ve doğum zamanı bayanın vücudunda büyük etkiler oluşturur. Etkilerin başında da bayanın saçının dökülmesidir. Gebelik ve doğum anındaki bu oluşan durumlar sonrasında vücut tarafından giderilebilmektedir. Gebelik ve doğum zamanları saçın dökülmesine mani olmanın yolu hekim kontrollü gebelik ve düzgün beslenmedir.

Bayanların ilerleyen yaşlarda özel günlerinin olmaması demek olan menopoz zamanları, bayan için oldukça zorlu geçer. Hormon açısından bu zamanda beden çok yoğun bir başkalaşım yaşar. Bu yaşanılanlar da saç dökülmesine neden olur. Ayrıca saçın dökülmesini tetikleyen başka etkenler de vardır. Stres ve yaşa bağlı etkenler ile tüketilen gıdalar ve mevsimsel geçiş süreçleri bunların başında gelir. Vitamin ciheti ile eksiklik ve bir nevi bayan hastalığı olan demir eksikliğine bağlı gelişen anemi de bayan saçlarını etkileyen sorunlardır.

Bu sorunların çoğunun ardından bayanın beden yapısı durumu dengelemekte ve normale dönülmektedir. Saç ekiminde bayanların beklemeleri gereken süre bu yüzden faladır. Sebep olan ya hormon ya da metabolizma ile alakalı olsun ortadan kalkmasında vücut kendini yenileyecektir. Saçı döken bu sebep ortadan kalkınca da durum eskisine dönecektir. Başka nedenler sebebi ile oluşan dökülmeler için geri dönüş olmadığından dolayı saçlar ekim ile geri getirilir.

Bayanlara Saç Ekimi Olur mu?

Saç ekiminin cinsiyeti olmaz. İhtiyaç duyulduğunda herkes saç ekimi yaptırabilir. Saç ekiminin başarılı olmasına tesir eden şey cinsiyet değildir. Saçın dökülme neden ve çeşididir.

Hangi Durumlarda Saç Ekimi Yapılır

Erkeklerdeki gibi saçın dökülmesinde bayanlara da saç ekimi yapılır. Genel itibarı ile başın ön kısımlarında ve en üst denilen orta yerinde başlayan dökülmelere erkek tipi denir. Buralarda görülen dökülme genetik dökülme olarak değerlendirilir. İnsan ensesinde bulunan kıllar daha güçlü ve dökülme meyli olmayan kıllardır.

Bir takım rahatsızlıklar neticesi oluşan bölgesel dökülmeler görülebilir. Bu hastalıklar, saçkıran yahut ta akut bir durum gibi rahatsızlıklardır. Bir yıl süresince kendini yenilemez ve saç çıkmaz ise saç ekimine gidilir. Bir de önde bulunan saç çizgisinin açılması durumunda saç ekimine gidilir. Alında bulunan saç çizgisinin normalden çok fazla açık olması durumlarında ekim gerçekleştirilebilir. Kafada oluşan yara izi ve yanığın açtığı hasar sebebi ile saç ekimi yapılır.

Sayılan bu durumların haricinde bayanlarda ortaya çıkan dökülmelerde, saçın ekilmesinde başarı olup olmayacağı hekimin tavsiyesine ve görüşüne bağlıdır. Yapılan hasta saç analiz ve tetkikleri doğrultusunda hekim en doğru kararı verecektir.

Kadın tipi denilen saç dökülmesinde, başın hemen her yerinde dökülme aynıdır. Aynı oran ve miktarda saç dökülmesi gerçekleşir. Bu dökülmeye saç ekimi önerilmez.

Kadın tipi dökülmelerde saç ekiminin önerilmemesinin nedenlerinden bir işin zorluğudur. Kadın tipi dökülme ile başın her yerinde belli oranda saç azalması görüleceğinden hem saç ekimi hem de elde edilecek kullanılacak kök hücre temini zorlaşır. Hem ekilen saç tellerinin dökülmemesi hem de verici kök hücre bölgesinin diğer bölgeler ile estetik yapısının bozulmaması adına bayanlara saçın analizi yapılmadan ve iyi bir planlama olmadan saç nakli önerilmez.

Bayanlarda Saç Naklinin En Mühim Aşaması

Kadınlarda saç naklinin en mühim aşaması, saçın analizinin yapılmasıdır. Akabinde de saçın naklinin bir planlamasının yapılması gelir. Dökülme çeşidinin tespiti ile saç ekim başarısı ortaya çıkacaktır.

Bayanlarda Ekim Öncesi Dikkat Edilecek Hususlar

Saç ektirme kararının verilmesi ile birlikte operasyon öncesinden başlayarak kanı sulandıran her şeyden kaçınmak gerekir. Alkol ve sigara terk edilmelidir. En iyi tetkiklerin yapımı sağlanmalıdır. Saçı ekecek olan ehil kadronun gözetim ve denetiminde tatbik edilen uygulamalar ile saçın ekilmesine nereden başlanıp nerede bitirileceği konusu müzakere edilmelidir. Nakil yapılacak yer ile kök hücre alınacak yerin tespiti sağlanmalıdır.

Teker teker alınacak olan kök hücreleri hangi yöntem ile alınıp yerleştirilmesi yapılacağına da karar verilmelidir. Teknikler, artı ve eksileri ile masaya yatırılmalıdır. Saçın ekimini takip eden üç haftalık süreçte ekilen saçlar tamamen döküle bilmektedir. Dökülen bu yeni saçlar ise ancak üç ay sonra yeniden çıkmaya başlayacaktır. Operasyonun altıncı ayında ise ekilen saçın nerede ise yarısından fazlası çıkmış olacaktır. Hekimin özel yöntemler tavsiye edeceği ve masajlı yıkamalar ile bu durum daha da kısa sürebilir.

Ekimden Sonra Riayet Edilmesi Gerekenler

Ekimin sonrası her yıl bir kez hekim kontrolü şarttır. Gerekli hallerde ekim yenilenebilir. Yeni saçın bakımı konusunda hekimin tavsiyeleri dikkate alınmalıdır. Hekim, saçın durumuna göre belirli bakım maddeleri önerir. Rutin bir şekilde saçın diplerine ve kafa derisine yapılan masajlar sayesinde yeni dökülmenin görülmesinin önüne geçilebilir. Bitkisel tedavi yöntemleri ile saç beslenmesi temin edilmelidir. Bitkisel içerikli hem losyon hem de şampuan kullanılarak saçlar canlandırılır. Saçı hem besleyen hem de kökleri itibarı ile canlılık veren doğal ürünlerden istifade edilir. Tüm bu konularda muhakkak uzman hekim görüşü, gözetim ve denetimi şarttır. Saçın bir sene sonunda ekilen kısmını diğerleri gibi olması ile görüntü ve görünüşte normale dönme olacaktır.

Size bu hizmeti en iyi şekilde sunan Terapi Hair markasına 0545 355 42 42 numaralı telefondan ulaşabilir daha detaylı bilgi almak için www.kayseriterapihair.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

 

Back To Top